Şəhidlərimizin adları - SİYAHI - YENİLƏNİB

 21:59 13.09.2022     4189

Ermənistan silahlı qüvvələrinin törətdiyi təxribatların qarşısının alınması zamanı şəhid olan hərbi qulluqçularının siyahısı açıqlanıb.

Redaktor.az xəbər verir ki, bu barədə Müdafiə Nazirliyi məlumat yayıb.





***

Xəbər verdiyimiz kimi, sentyabrın 12-si gecə və 13-ü səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Daşkəsən, Kəlbəcər, Laçın və Zəngilan istiqamətlərində genişmiqyaslı təxribat törədilib.

Genişmiqyaslı təxribatın qarşısı alınarkən Azərbaycan Ordusundan 42, Dövlət Sərhəd Xidmətindən isə 8 hərbi qulluqçu olmaqla ümumilikdə Silahlı Qüvvələrin 50 hərbi qulluqçusu şəhid olub. 

Redaktor.az "modern.az"a istinadən şəhid hərbçilərimizdən bəzilərinin adlarını təqdim edir:

1. Qurbanov Saleh Möhübbət oğlu - Xızı rayonu, Giləzi qəsəbəsi

2. Mehbalıyev Fərid Kəmaləddin oğlu - Naxçıvan Muxtar Respublikası, Kəngərli rayonu, 

3. Əliyev Əli Cavad oğlu - Şərur rayonu, Yengicə kəndi

4. Həsənov Səid Sarbala oğlu - Cəlilabad rayonu, Əsədli kəndi

5. Nəsirov Ülvi Əsədulla oğlu - Saatlı rayonu, Qaranuru kəndi

6. Babazadə Elşən Sahib oğlu - Qəbələ rayonu, Mıxlıqovaq kəndi

7. Kərimov Azad Zakir oğlu - Qazax rayonu, Daşsalahlı kəndi

8. Məmmədov Azər Mustafa oğlu - Qazax rayonu, Kəmərli kəndi

9. Fərid Rüstəmov - Zərdab rayonu, Kəndəbil kəndi

10. Ümid Həsənov - Quba rayonu

11. Şəmistan Sadıxov - Lerik rayonun, Əvilə kəndi

12. Əzizov Nəzər Ağacəlil oğlu - Kürdəmir rayonu, Dəyirmanlı kəndi

13. Camal Bədəlov - İsmayıllı rayonu, Talıstan kəndi

14. Kazımov Yunis Qasım oğlu - Qazax rayonu, Kəmərli kəndi 

15. Rüstəmov Elnur Faid oğlu  - Xaçmaz rayonu, Əbilyataq kəndi

16. Əhmədov Feyruz Məzahir oğlu  - Tovuz rayonu

17. Qocayev Vadim Alik oğlu  - Qobustan rayonu, Sündü kəndi

18. Əhədzadə Xəyal - Lənkəran rayonu, Nərimanabad kəndi

19. Ömərov Sərxan Mübariz oğlu - Zaqatala rayonu, Yuxarı Tala kəndi

20. Budaqlı İsmayıl - Sabirabad rayonu

21. Abbasov Adil Nail oğlu - Oğuz rayonu

22. Qurbanov Cəmil Anar oğlu - Astara rayonu

23. Abdullayev Elvin Elçin oğlu - Neftçala rayonu

24. Fətullayev Rafael Rüfət oğlu - Neftçala rayonu

25. Şirinov Ömər Muğan oğlu - Goranboy rayonu

26. Hümbətov Ravil Mübariz oğlu - Bakının Yasamal rayonu

27. Vüsal Məlikov - Lerik rayonu, Almu kəndi

28. Qasımov Nihat Mehman oğlu - Şəki rayonu, Kiçik Dəhnə kəndi

29. Emin Fərzəliyev - Ağcəbədi rayou

30. Süleymanov Xəyal Elxan oğlu  - Şəmkir rayonu

31. Əzizli Sadiq Zaur oğlu - Qobustan rayonu, Dərəkənd kəndi

32. İsgəndərov Qorxmaz İsgəndər oğlu - Mingəçevir Dövlət Universitetinin məzunu

33. Qasımov Rəşad Ənvər oğlu - Cəlilabad rayonu, Alar kəndi

34. Əhmədzadə Məftun Seymur oğlu - Tərtər rayonu, Evoğlu kəndi

Allah Şəhidlərimizə rəhmət eləsin! 

Siyahı yenilənir...

 

 

2