"Neftçi" üçün rəqiblər: "Qalatasaray", "Tottenhem"... - SİYAHI

 12:29 28.08.2020     125

UEFA Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsində mübarizə aparacaq 72 komandadan 70-i müəyyənləşib.

Redaktor.az xəbər verir ki, Azərbaycanı turnirdə təmsil edən "Neftçi"nin potensial rəqiblər arasında İngiltərənin “Tottenhem”, İtaliyanın “Milan”, Türkiyənin "Qalatasaray", Almaniyanın “Volfsburq” komandaları da var.

Qeyd edək ki, Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinin püşkü avqustun 31-də atılacaq. Püşkatma Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da başlanacaq. Həmin gün saat 14:00-da isə "Qarabağ"ın Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsindəki rəqibi müəyyənləşəcək.

Avropa Liqası
II təsnifat mərhələsi

Səpələnmişlər

“Tottenhem” (İngiltərə)
“Bazel” (İsveçrə)
“Kopenhagen” (Danimarka)
“Volfsburq” (Almaniya)
APOEL (Kipr)
BATE (Belarus)
“Qalatasaray” (Türkiyə)
“Malmö” (İsveç)
“Partizan” (Serbiya)
“Standard” (Belçika)
“Styaua” (Rumıniya)
“Qranada” (İspaniya)
“Milan” (İtaliya)
“Reyncers” (Şotlandiya)
“Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail)
“Rusenborq” (Norveç)
“Apollon” (Kipr)
“Reyms” (Fransa)
“Fehervar” (Macarıstan)
“Riu Ave” (Portuqaliya)
“Dinamo” (Moskva, Rusiya)
“Slovan” (Liberets, Çexiya)
“Hayduk” (Split, Xorvatiya)
“Şkendiya” (Şimali Makedoniya)
“Kolos” (Ukrayna)
“Villem” (Niderland)
TNS (Uels)
“Yablonets” (Çexiya)
“Lex” (Polşa)
“Hartberq” (Avstriya)
“Aberdin” (Şotlandiya)
“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)
“Kayrat” (Qazaxıstan)
“Jalgiris” (Vilnüs, Litva)
“Orxus” (Danimarka)
“Motervell” (Şotlandiya)

Səpələnməmişlər

“Kukesi” (Albaniya)
“Servett” (İsveçrə)
“Aris” (Yunanıstan)
OFİ (Yunanıstan)
“Ventspils” (Latviya)
“Olimpiya” (Lyublyana, Sloveniya)
“Linkoln” (Cəbəllütariq)
“Topola” (Serbiya)
“Osiyek” (Xorvatiya)
“Höteborq” (İsveç)
“Hammarbü” (İsveç)
“Budyo Qlimt” (Norveç)
“Vikinq” (Norveç)
“Proqress” (Lüksemburq)
“Riteryay” (Litva)
MOİK (Sofiya, Bolqarıstan)
“Honved” (Macarıstan)
“Kaysar” (Qazaxıstan)
“NEFTÇİ” (AZƏRBAYCAN)
B-36 (Farer adaları)
“Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan)
“Botoşani” (Rumıniya)
“Pyast” (Polşa)
“Teuta” (Albaniya)
“Renova” (Şimali Makedoniya)
“Borats” (Bosniya və Herseqovina)
“Lokomotivi” (Gürcüstan)
“Laçi” (Albaniya)
“Hibernians” (Malta)
“Dunayska Streda” (Slovakiya)
“Bala Taun” (Uels)
“Sfantul George” (Moldova)
“Şemrok Rovers” (İrlandiya)
“Kolreyn” (Şimali İrlandiya)
“Nomme Kalyu” (Estoniya) - "Mura" (Sloveniya) cütünün qalibi
“Makkabi” (Hayfa, İsrail) - “Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi